Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Soutěž v anglickém jazyce

V týdnu od 24. do 28. ledna probíhá na naší škole soutěž v anglickém jazyce. Žáci v soutěži projeví znalosti anglické gramatiky, slovní zásoby, procvičí se v konverzaci a ve schopnosti porozumět anglickému textu.
V pondělí 24. ledna zahájila tuto soutěž skupina žáků 4. a 5. ročníku. Soutěžící nejdříve plnili úkoly na základě poslechu a poté si vybrali jedno ze čtyř témat, o kterém hovořili. Jednalo se o témata: My family, My house, My hobbies, Animals.
Na 1. místě se umístil David Svoboda z V. B, 2. místo obsadila Veronika Nemethová z V. B a 3. místo vybojovala Andrea Horáčková z V. A.
Vítězům gratulujeme!

Ve středu 26. ledna soutěžili žáci 6. a 7. ročníku. Zúčastnění poměřili svoje schopnosti v porozumění poslechu a konverzaci na téma Entertainment. 1. místo si právem zasloužil Tomáš Votava ze VII. B, 2. skončila Anna Votavová ze VI. A, 3. místo obsadila Eva Lattnerová ze VI. A.
Tomáš Votava bude naši školu reprezentovat v okresním kole ve Znojmě.

V pátek 28. ledna ukončili soutěž žáci 8. a 9. ročníku. Soutěžící plnili nejdříve zadané úkoly k poslechu. Následně vypracovali gramatické a konverzační cvičení.
První skončil Daniel Buzovský z VIII. A, 2. místo obsadil Matěj Benešovský z IX. A a na 3. místě se umístil Jaroslav Procházka z IX. A.

Své konverzační schopnosti v anglickém jazyce potvrdili vítězové školního kola i v kole okresním, které se konalo 22. února na SPgŠ ve Znojmě. Tomáš Votava získal v mladší kategorii 3. místo a Daniel Buzovský zvítězil v kategorii starších žáků.
Blahopřejeme a Danovi držíme pěsti v krajském kole, které se koná 10. března v Brně.

V silné konkurenci vítězů okresních kol v konverzaci v anglickém jazyce obstál Daniel jako jediný osmák velmi dobře. Z Brna si přivezl nejen účastnický list, ale především zkušenosti z rozhovorů s rodilými mluvčími a pocit, že angličtina otevírá cestu do světa.